Новий випуск сатиричної французької газети Charlie Hebdo вийшов на обкладинці з карикатурою на президента Туреччини –  Реджепа Таїпа Ердогана. Варто зауважити, що карикатура – це реакція на конфлікт Парижа та Анкари через вбивство французького вчителя чеченцем.

Видання зобразило Ердогана у трусах, футболці, яка не прикриває живіт, та з пляшкою пива. Він підіймає спідницю жінки в мусульманському одязі та говорить «О, пророк!».

У Туреччині вже обурилися через таке зображення їхнього лідера. Відповідальний за зв’язки з громадськістю адміністрації Ердогана Фахреттін Алтун назвав зображення Charlie Hebdo «підлими образами».

«Ми засуджуємо огидні зусилля за допомогою цієї публікації посилити культурний расизм і ненависть», — написав він.

Речник Ердогана Ібрагім Калін також заявив, що засуджує карикатуру газети, яка «не поважає віру, святість та цінності нашого президента».

Нагадаємо, 16 жовтня чеченець з Москви, який жив у Франції з 2008 року, відрізав голову французькому вчителю за те, що той показував дітям карикатури Charlie Hebdo на пророка Мухаммеда як приклад свободи слова. Після цього Макрон виступив із промовою, зокрема заявивши, що іслам переживає кризу у всьому світі, а радикальний іслам, за словами президента Франції, «відкрито висловлює намір нав’язати свої порядки».

Після цих слів Макрона, президент Туреччини заявив: «У чому проблема особи на ім’я Макрон з ісламом і мусульманами? Макрону треба підлікувати свою психіку». У відповідь на це Франція відкликала з Туреччини свого посла, назвавши заяви Ердогана неприйнятними. Попри це, Ердоган знову заявив про «психічне здоров’я» Макрона і закликав бойкотувати товари з Франції.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here