Президент США Джо Байден вперше на цій посаді провів телефонну розмову із президентом Росії Володимиром Путіним. Під час цієї розмови Байден, зокрема, наголосив на підтримці суверенітету України. Повідомлення про зміст розмови опублікований на сайті Білого дому у вівторок, 26 січня.

«Президент Байден підтвердив тверду підтримку США суверенітету України», — зазначається в повідомленні.

Також Байден під час розмови торкнувся низки інших питань, котрі викликають занепокоєння американської влади. Серед них:

  • отруєння російського опозиціонера Олексія Навального;
  • масштабна хакерська атака через продукцію компанії SolarWinds, котра дозволила зламати системи низки американських урядових установ;
  • повідомлення про те, що Росія встановила винагороду за вбивство американських солдатів у Афганістані;
  • втручання у вибори в США у 2020 році.

“Президент Байден чітко заявив, що Сполучені Штати будуть твердо захищати свої національні інтереси у відповідь на дії Росії, які завдають шкоди нам або нашим союзникам”, — наголошують у Білому домі.

Також Байден та Путін обговорили можливість продовження на п’ять років терміну дії договору про скорочення ядерної зброї СНО-3.

Повідомлення про розмову із Байденом опублікував і сайт уряду Росії. У повідомленні йдеться, що в цілому бесіда носила «діловий і відвертий характер». Співрозмовники «висловили задоволення» через продовження договору СНО-3. Серед тем, як йдеться на російському сайті, було і «внутрішньоукраїнське врегулювання». Навального російський уряд не згадав.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

https://vuuzletvukraine.com/pislya-inavguracziyi-bajden-vidrazu-skasuvav-skandalni-rishennya-trampa/
https://vuuzletvukraine.com/kolishnij-shoumen-oleksandr-skichko-ocholit-cherkasku-oda/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here