Російські агенти ГРУ Олександр Мішкін і Анатолій Чепіга, яких підозрюють в отруєнні в Британії Сергія Скрипаля та його дочки в 2018 році, а також в організації вибуху в чеському Врбетіце в 2014 році, зараз живі. Більше того, вони отримали підвищення і тепер не шпигуни, а працюють на Кремль. Про це повідомив болгарський журналіст з групи розслідувачів Bellingcat Христо Ґрозев.

«Все, що поки можу сказати: вони здорові, отримали нову роботу і перебувають на державній службі. Адже більше не можуть працювати шпигунами […]. Це важливі представники Кремля, так би мовити, для різних [російських] регіонів», — сказав Ґрозев, пообіцявши незабаром розкрити більше подробиць.

Ґрозев додав, що в 2014 році агенти отримали звання героїв Росії. Востаннє Мішкін і Чепіга зʼявилися на публіці восени 2018 року, коли давали інтервʼю телеканалу Russia Today під іменами Олександр Петров і Руслан Боширов. Тоді вони заперечували свою причетність до отруєння Скрипалів у британському Солсбері.

Нагадаємо, 18 квітня уряд Чехії звинуватив російське ГРУ в організації вибуху на складі боєприпасів під Врбетіце у 2014 році. Після цього країна оголосила про висилку 70 осіб, зокрема дипломатів. На знак солідарності висилати дипломатів РФ почали Литва, Латвія, Естонія, Польща, Словаччина та інші країни.

Журналісти-розслідувачі повідомили, що вибухи були організовані підрозділом 29155 ГРУ Росії, щоб зірвати поставки боєприпасів в Україну. Операцією керував генерал Андрій Аверʼянов, а серед виконавців були отруйники Скрипалів у Великій Британії — Олександр Мішкін і Анатолій Чепіга. Ця ж група причетна до двох спроб отруїти болгарського торговця зброєю Омеляна Ґебрева, чиї боєприпаси зберігалися на чеському складі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here