12-річний палеолонтолог-початківець Натан Грушкін знайшов скелет динозавра, якому близько 69 мільйонів років. Знахідку хлопець виявив під час походу в канадській провінції Альберта, куди він вирушив разом із батьком. Натан каже, що в нього відняло мову, коли в одній зі скель йому вдалося розгледіти кістку динозавра. Про це пише ВВС. 

“Я був настільки шокований, що мені насправді вдалося віднайти ці рештки!”, – розповідає хлопець.

мальчик нашел скелет динозавра
Фото | ВВС

Розповідається, що Натан із шести років захоплюється темою динозаврів. Із батьком він часто ходить у походи в заповідник Альберти. А рік тому вони натрапили на дрібні рештки, схожі на фрагменти кісток, – батько припустив, що вони могли впасти зі скелі, розташованої неподалік. Вже цього літа Натан з батьком повернулися на те саме місце й вирішили оглянути його уважніше. В якийсь момент Натан покликав батька зі словами:

 “Тату, тобі треба це побачити!”.

Діон Грушкін розповідає, що за інтонацією сина одразу зрозумів, що той знайшов щось цікаве.

“Вони виглядали як закам’янілі кістки, це неможливо було сплутати ні з чим іншим”, – згадує чоловік.

мальчик нашел скелет динозавра
Фото | ВВС

Оскільки подібні скам’янілості захищені канадським законом, Грушкіни звернулися до Королівського музею Тірелла, який розташований у Альберті. Там їх попросили сфотографувати знахідку, зафіксувати її GPS-координати, а згодом направили на місце команду експертів.

У ході подальших розкопок там виявили близько 50 кісток, які належать молодому гадрозавру, який жив близько 69 млн років тому.

“Раніше моїм улюбленим динозавром – мабуть, як і для більшості дітей, – був тиранозавр-рекс. Але після цього відкриття це, звісно, гадрозавр”, – каже Натан.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here